http://www.ottolina.gr/  Εκτυπωτικο Κέντρο Παλλήνης

Η κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών! (pics)

Η κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών! (pics)

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ, η κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας.
 Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν, ως γνωστόν, την Τετάρτη 5/4 σε ώρα που θα ανακοινωθεί σύντομα από την Ομοσπονδία ενώ όσες ομάδες προκριθούν θα αγωνιστούν, για την 2η αγωνιστική, στις 12/4.
Όσον αφορά την κλήρωση, ο Κυπελλούχος ΕΠΣ Μακεδονίας ΠΑΟ Κουφαλίων θα αντιμετωπίσει στην Πέλλα τον Εδεσσαϊκό, η Κυπελλούχος Χαλκιδικής ΠΟ Τρίγλια θα παίξει στην Φλώρινα με τον Μακεδονικό Βεύης, η Κυπελλούχος ΕΠΣΑΝΑ Ατλαντίδα θα ταξιδέψει στην Αργολίδα για να αντιμετωπίσει τον Αργοναύτη Νέας Κίου, η Κυπελλούχος Δυτ. Αττικής Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας θα υποδεχτεί το Λεωνίδιο, τα Σούρμενα που πήραν το Κύπελλο στην Αθήνα παίζουν εντός με τον Πυθαγόρα, ενώ μπάι περνά σε αυτή την 1η αγωνιστική το Κερατσίνι της ΕΠΣ Πειραιά.

Ας δούμε τα ζευγάρια στους 9 ομίλους :
new1.jpg
1ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως
2. ΑΕ Διδυμοτείχου – ΓΣ Προσοτσάνης
3. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
2ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Μακεδονικός Βεύης – ΠΟ Τριγλίας
2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης – ΑΕ Αλεξάνδρειας
3. Εδεσσαϊκός – ΠΑΟ Κουφαλίων
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
3ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. ΑΕ Λευκίμμης – ΑΕΠ Καραγιαννίων
2. Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα – Πυρσός Γρεβενών
3. Καστοριά – Θύαμις Καστρίου
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
4ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Διγενής Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Λαμίας
2. ΑΟ Σελλάνων – ΓΣ Αλμυρός
3. ΑΕ Ποσειδών ΠΠΠ – Αχιλλέας Φαρσάλων
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
5ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Απόλλων Πάργας – Φωκικός
2. Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕ Μεσολογγίου
3. Αίολος Καρπενησίου – Αναγέννηση Σχηματαρίου
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
6ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Ηρακλής Ψαχνών – Αστέρας Βλαχιώτη
2. Αργοναύτης Νέας Κίου – ΑΟ Ατλαντίς
3. Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας – Λεωνίδιο
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
7ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Ηρακλής Ξυλοκάστρου – Καλαμάτα
2. ΑΟ Κατασταρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
3. ΑΟ Σάμης – Πανηλειακός
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
8ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. ΑΟ Σουρμένων – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
2. ΑΟ Σύρου – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής
3. Ηρακλής Θυμιανών – Διαγόρας Ρόδου
Χωρίς αγώνα ο ΑΠΟ Κερατσίνι
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 3 – Νικητής Νικητής 1
Νικητής 2 – ΑΠΟ Κερατσίνι
9ος όμιλος 
2η αγωνιστική (12/4)
1. Ερασιτέχνες Πλατανιά – Ηρόδοτος
2. Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας
3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 2
Το πρόγραμμα μέχρι τον τελικό
Οι αγώνες του Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων, περιόδου 2016-2017, θα διεξαχθούν σε εφτά (7) αγωνιστικές, ως ακολούθως:
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:   Τετάρτη  05-04-2017
2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  12-04-2017
3η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  19-04-2017
4η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  26-04-2017
5η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  03-05-2017
6η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Τετάρτη  10-05-2017
7η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ :  Σάββατο  20-05-2017   Τελικός Αγώνας  

new12.jpg

new9.jpg11.jpg
new9.jpg

new8.jpg

new7.jpg

new6.jpg

new5.jpg

new4.jpg